TOEFL (Test of English as a Foreign Language – Yabancı Dil olarak İngilizce Sınavı) standart Amerikan İngilizcesini üniversite düzeyinde kullanabilme ve anlayabilme yeteneğini ölçen bir sınavdır. Pek çok Amerikan ve İngilizce eğitim veren üniversite İngilizce dilinde eğitim görmemiş olan başvuruculardan bu sınavı ister. Dünyanın çoğu ülkesinde yılda birkaç kere verilen bu sınavı Amerika’da Educational Testing Services şirketi düzenlemektedir.
Merkezimizde öğrencilerimizi böyle hazırlıyoruz ;

Kişiye Yönelik Çalışma Yapılması ; Öğrencilerin , en iyi anladıkları şekilde eğitim verilir. Kimi öğrenciler dinleyerek , kimi öğrenciler okuyarak , kimi öğrenciler yazarak öğrenir. Size uygun çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Eksiklerinizi Keşfediyoruz ; Öğrencilerin , eksik oldukları keşfediyor , ona göre program tasarlıyoruz. Boşuna öğrencilerimize vakit kaybettirmiyoruz.

Sınavlara Daha Hızlı Hazırlanıyorsunuz ; Grup dersleri  3-5 ay sürerken , özel dersler çok daha kısa sürmektedir. Çünkü , çalışmaların tamamı eksiklere yönelikken , yeni konuları öğretiyor , tekrarlar yapıyoruz.

Sınavın biçimi ve içeriği

Nerede verildiğine bağlı olarak sınav aşağıdaki üç biçimden birinde olabilir:

1-Bilgisayarlı test, dört bölümden oluşur. Bu bölümler okuduğunu anlama, gramer bilgisi, dinlediğini anlama ve yazma yeteneklerini değerlendirir. Dinleme ve gramer bilgisi bölümlerindeki soruların güçlüğü, verilen cevapların doğruluğuna bağlı olarak bilgisayar tarafından sınav boyunca ayarlanır.

2-Kağıt-kalemli test, bilgisayarlı testin verilemediği sınav merkezlerinde verilir. Bu test de bilgisayarlı testin sınadığı alanları sınar, ama bilgisayarlı testten daha çok sayıda soru içerir ve yazılı kısmın puanı test kısmından ayrı değerlendirilir.

3-İnternet üzerinden test (TOEFL® iBT), 2006 yılından beri uygulanmaktadır. Bu sınav biçiminde gramer bilgisi bölümü kaldırılmış, ama yeni olarak bir konuşma yeteneği bölümü eklenmiştir. Türkiye’de bu sınava girebileceğiniz merkezler Adana, Ankara, İstanbul, Eskişehir,İzmir, Konya, Bursa ve Mersin’dir.

TOEFL özel ders destek için Merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Merkezimiz TOEFL özel ders alanında uzmanlaşmış bir kuruluştur. Unutmayın ingilizce yeterlilik sınavlarından biri olan bu zorlu sınavı TOEFL özel ders programlarına katılarak geçmek daha kolaydır.

TOEFL hazırlık kurslarımız , İstiklal Caddesinde yani İstanbul’un kalbinde yer almaktadır. Bununla ilgili olarak , merkezimizle iletişime geçebilir , yan taraftaki bilgi formunu doldurarak merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Sizlerin yanında olmaktan mutluluk duyarız.